Listopad 2012

Spisovatelka

28. listopadu 2012 v 20:02 | EgoGirl
Rozhodla jsem se, že chci být spisovatelkou. Nwm jestli to umím, ale skusím to. Napíšu něco delšího,než moje povídky a dám to přečíst mojí učitelce češtiny, ale nevím jestli se do toho mám pustit. Chtěla bych radu. MOc by se mi líbilo být spisovatelkou a dokonce bych tady po sobě i něco nechala, ale opravdu si nejsem jistá jestli to má smysl. Poraďte!!
EgoGirl :*

Anglie za rohem

28. listopadu 2012 v 15:41 | EgoGirl
Přeně za týden vyrážím do Anglie a knihu co jsem měla na cestu jsem přečetla během pěti dnů. Strávila jsem asi hodinu na počítači a hledala knížku, kterou bych si tam vzala, ale na nic jsem nepřišla. Jestli někdo zná něco tak ať mi poradí nebo tam zblázním. Mám ráda fantasi a scifi, ale nepohrdnu ani románem. Detektivky a horory mě nebaví. Děkuju za rady!
EgoGirl :*

Dobře nebo špatně?

27. listopadu 2012 v 16:07 | EgoGirl |  Téma týdne
Já nevím jak se komu samota líbí. Mě osobně se moc nelíbí. Ráda jsem s někým, ale nemusíme si zrovna vášnivě povídat. Stačí vědět, že tam prostě je. Ale na druhou stranu jsem ráda, když rodiče vypadonu z baráku a já můžu být sama. Chtěla bych s někým trávit dlouhé chvíle, ale to se mi nepodaří. Nwm asi sem moc ošklivá nebo něco. Jašně kluci, že prý neradi holky, co mají vlastní hlavu a bla bla bla. Já bych chtěla kluka, co si mě bude vážit a bude mě mít rád. To mi ůplně stačí. Samozřejmě nesmí to být druhý Justin Bieber, kterýho úplně nesnáším. Samota nebo společnost? Vyberte si a napište do komentu. Děkuju za pozornost!!
EgoGirl :*

Žádost

26. listopadu 2012 v 19:52 | EgoGirl
Chtěla bych vás požádat o hlasy na http://like-is.blog.cz/1211/sonb-2-kolo#komentare dekuju!! :*

Fifty Shades of Grey

24. listopadu 2012 v 9:51 | EgoGirl |  Kultura
Včera jsem si myslela, že je to nejlepší knížka na světě,ale po přečtení 200 stran už si to nemyslím. Ten příběh nemá děj a je jasně že slečna Anastasia Steelová udělá a dovolí panu Grey cokoli. Začátek se mi líbil, ale když se Christian přiznal, že je na sado maso, tak u mě kniha malinko poklesla. Nwm jestli spolu budou chodit nebo mu podepiší "smlouvu", ale jedno vím jistě on je prase a ona mu dovolí všechno. Třeba si nakonec oba uvědomí, že se do sebe zamilovali a budou spolu žít šťastně až do smrti.
Musím vypichnout, že skoro na každé stránce se objevuje slovo šukat a že sexuální scény jsou pořád jedno a to samé. Četla jsem článek kde autor uvádí, že je to překladem,a le přece to nebudeme svádět na překladatele. Myslím, že knížka je úspěšná z důvodů provokace obyvatelstva a spisovatelka se nebojí všechno popisovat do detailů. Myslela jsem si, že jsem na knihu moc mladá, ale v ní není nic tak strašného. U první sexuální scény jsem se styděla a neustále jsem se rozhlížela kolem, aby mě náhodou někdo nepřistihl.
Knížku si klidně přečtěte, ale pro romantiky to není. Když už máte chuť na romantiku, tak si dejte klasiku od Jane Austenové Pýcha a předsudek. Moje ovlíbená.
NO nevím jak vy, ale z mého článku snad vyplívá, že knihou jsem zklamaná a tak nechám na vás výběr zda ano či ne.

...nedostanu

20. listopadu 2012 v 20:56 | EgoGirl |  Téma týdne
Teď momentálně potřebuji telefon s pamětí asi na 200 filmů no dobře stačilo by na 100. Jedu do Anglie a mám zakákaný pc, ale vůbec netuším, co budu dělat cestou tam. protože ten, co vymyslel PSP by měl dostat basebalovou pálkou po hlavě. Asi dva dny se tady seru s předěláváním filmů do mp4 a nakonec to nejde přehrát a aby toho nebylo málo posrala se čtečka. Já nwm jestli sem tak pitomá nebo PSP je prostě dokonale na hovno. Takže to, co potřebuji prostě nedostanu.

Nuda

20. listopadu 2012 v 16:44 | EgoGirl
Ani netušíte jak se nudím. Chtěla jsem se vás zeptat na nějaký dobrý film nebo dobrou knížku. Doma se strašně nudíma a za dva týdny jedu do Andlie a potřebuju něco na cestu, abych se zabavila. Jžš já se tak těším do toho Londýna!! Budu bydlet u nějaké rodiny s mojema kamarádkama. Vůbec netuším jak se s tou rodinou domluvím, ale tak nějak doufám, že to půjde. Mohli by mít syna, který je alespoň trochu sexy. Děkuju za případné rady na knížku nebo film.

Je to.....

19. listopadu 2012 v 22:37 | EgoGirl |  Téma týdne
To, co potřebuji je sama si zvolit. Já si nemůžu ani vybrat školu, tu už mi vybrala mamka z dědou. Já nechci dělat něco pro ostatní, já chci dělat věci pro sebe. Mamka mě pořád nutí ať du na sestřičku, doktorku nebo lékarnici ale mě by bavilo navrhovat šaty nebo interiéry a hlavně bych chtěla být spisovatelkou. Školní slohy mě nebví, ale povídky co písu na http://egogirl2.blog.cz/ mě baví a moc. Nwm jak, ale nějak budu dělat to, co mě baví. Nechápu jak někdo dokáže žít s tím, že někomu nalinkoval život.

Co potřebuji je....

19. listopadu 2012 v 15:58 | EgoGirl |  Téma týdne
To, co potřebuji je si pořádně odpočinout. Bych chtěla tak měsíc volna a pak zas do školy, protože ty dva dny prostě nestačí. V sobotu musím uklízet a v neděli do mě reje babka tak jak si mám asi odpočinout. Zase mě chytly migrény a dneska sem se dozvěděla strašný zprávy ohledně přihlášek a známek a asi umřu. Někdy si přeju prostě se nenarodit. Ve škole je toho na mě moc a doma toho není o nic míň. Obdivuju ty, co to zvládají, protože já mezi ně rozhodně nepatřím.

Soutěž

18. listopadu 2012 v 17:14 | EgoGirl
Komu se líbí můj blog tak ať pro mě hlasuje na http://like-is.blog.cz/1211/sonb-1-kolo Děkuju!!!!!!!!!!

Otevřená mysl

16. listopadu 2012 v 19:52 | EgoGirl |  Téma týdne
Uvědomila jsem si, že vlastně nenávidím svůj život, rodinu, všechno. Nwm jak se mám postavit k životu a už vůbec netuším co dál. Vždycky jsem patřila mezi ty co chtějí dokonalý život - děti, rodinu, dům, auto - no prostě to čeho ještě nikdo nikdy nedosáhl, ale pomalu si uvědomuji, že chci, aby o mě svět věděl. Co tu po mě zůstane až umřu? Můj počítač s pár povídkama a to je vše. Já chci něčeho dosáhnout. Já chci udělat něco co si budou všichni mapatovat. Jasně vím, že je to trochu moc, ale já jenom chci, abych k něčemu přispěla ať už k literatuře, filmu, hudbě nebo politice. Chci tu něco zanechat a rozhodně se nechci stát tupou ovcí ve stádě, která jenom poslušně chodí do práce, má děti, nadělá dluhy a jde do důchodu. Já nechci být ovce, já chci být vlk. A co vy jste ovce nebo vlk?

Hrůza

14. listopadu 2012 v 16:00 | EgoGirl
Nazdar všichni ani netušíte jak byl dnešek hrozný. Já to vlastně taky nwm ale prostě byl příšerný. Ve škole byl kopr psali jsme písemky jako každý den ale něco bylo prostě špatně. Nwm poslední dobou je to čím dál častější. Bavila jsem se s holkama a ty mi řekly že sou ze školy vystresovaný stejně jako já. Včera jsem zase nemohla usnout a když se ráno probudím jsem strašně unavená. Prostě nwm co s tím nějaká rada?

Škatulkování....

12. listopadu 2012 v 20:26 | EgoGirl |  Téma týdne
Tohle téma se mi velice líbí. Každý člověk je nějaký - hodný. zlý, tichý, ukecaný a bla bla bla - ale nikdo si prostě neuvědomuje že osoby nemůžete zaškatulkovat a nalepit jim na čelo to jací jsou protože lidská bytost se každým dnem mění a vyvíjí a dospěla jsem k názoru že když jste hodně pracovití a pečliví tak zrovna nemusíte být vorkoholik. Nesnáším takové škalukování a to přesně dělá každý člověk. To je nejlepši všechny hodit do jednoho pytle a ten polepit štítkem. Nevěřím na to. V knihách a učebnicích máte napsané vlastnosti a podle toho jaké je máte vám vyjde osobnost ale jedno autoři nedomysleli KAŽDÝ JE JINÝ A KAŽDÝ JE VYJÍMEČNÝ!!!!

Škola........konec.......

12. listopadu 2012 v 18:35 | EgoGirl
Já to prostě nechápu ve škole nám pořád říkají ať se učíme děláme úkoly a bla bla bla ale nikoho nenapadne že je to na nás moc. Alespoň teda na mě se ve škole vytváří velký tlak a já potom tu školu víc odbívám protože je to prostě moc. To sou samé testy, úkoly, projekty, soutěže, povinné kroužky a td. Například včera večer jsem ležela asi 2hodiny a nemohla jsem spát protože se šlo do školy a já jsem byla totálně vystresovaná. Copak si nikdo neuvědomuje jaký je to tlak? No řekněte musím si vybrat školu udělat přijímačky. Musím se snažit i za cenu taháků. Někdy mám pocit že bych si radši zlomila ruku víkem od popelnice než abych šla do školy. Jasně teď si všichni myslíte že se mi akorád nechce do školy ale to už není jak v první třídě kdy se tam nechce chodi nikomu je to mnohem holší a já se z toho asi zmagořím. Často dostávám záchvaty vzteku jsem nepříjemná vystresovaná a paranoidní. Trpím histerií a spoustou dalších vymyšlených kravin ale řekněte nechcou po nás až moc? Ještě abysme jim utíraly zadky bo co. Někdy už sem v takovém stavu že je mi špatně(částečne z migrén kterými trpým) a třesou se mi ruce. Nwm jak to mám zvládat. Už si nedokážu užívat jako dřív. Pomoc!!!!!!!

Povaha

12. listopadu 2012 v 15:21 | EgoGirl |  Téma týdne
Člověk nemá žádnou povahu ani osobnost. To sou jenom kecy za který si někdo nahrabal velkou spoustu peněz. Káždý člověk se každý den mění. Jeho duch se vyvíjí. Mění se jeho myšlení, pohled na věc, inteligence a chování. Člověk se nedá zaškatulkovat pod nějakými názvy ososnosti nebo podle povah, protože jsem si právě před malou chvílí uvědomila, že sou to kecy a tak to bude napořád. Ve škole do nás hustí všelijaký sračky, ale nikdo nám neřekne ať máme na věc vlastní názor neBo ať si uděláme vlastní názor. Ve škole je všechno nalinkovaný a nikoho nezajímá váš názor. Nwm jak vy, ale já jsem BEZ OSOBNOSTI!!! Kdo je se mnou?

Osobnost?

12. listopadu 2012 v 14:40 | EgoGirl |  Téma týdne
Moje osobnost to je docela dobrý téma ale nemám tucha co napsat. Já si myslí že sem hodně vůdčí osobnost a to sere moji třídní. No možná sem trochu, no dobře trochu víc protivná. Nwm jak mám psát o mojí osobnosti prože bych si moc vymýšlela a upřímě řečeno já vůbec netuším jakou mám osobnost. Vy dokážete odhadnout svou osobnost nebo povahu? Kdo jo a nelže tak je borec. Já sem v tomhle směru totální tupec.

Upíří deníky - Stefanovy deníky

10. listopadu 2012 v 15:47 | EgoGirl |  Kultura
Právě jsem dočetla jedenáctý díl Upířích deníků a lituji, že sem s tím vůbec začala. Rowlingová aspoň psala tak, aby to mělo nějaký příběh. Ale Smithová to je katastrofa. Prvních pět, šest dílů ještě šlo, ale teď už se to nedá číst. Mám koupený čtvrtý díl Stefanových deníků tak doufám, že se to bude dat číst. Já osobně si myslím, že Smithová by měla přestat psát Upíří deníky a začat dělat nové série - ne po deseti dílech. Četla jsem od ní i Říši temnot a ta se mi docela líbila. První díl je takový o ničem a druhý moc jednoduchý ale je to lepší než Upíří deníky. Oceňuji, že v Říši temnot jsou ti upíři o něco málo jinačí, že se alespoň drobnostmi liší jinak by mi z toho hráblo. Myslím, že její nejlepší série je Temné vize, protože ta skončila přesně jak jsem si přála a nejsou tam žádní upíři. Pokud máte rádi upíří série přečtěte si Školu noci. Kdo má rád vlkodlaky je tu Mrazení, Váhání, Splynutí a koho nebere nadpřirozeno tak je tu Hunger Games(tu sérii miluju). No a v neposlední řadě tu máme román od Austenové Pýcha a předsudek - ten bych mohla číst pořád (hmm pan Darcy) nebo novinku, kterou jsem ještě nečetla, ale chystám se na ni Padesát odstínů šedi(trocha lechtivé erotiky neuškodí). Jaká je vaše oblíbená?

Novinky

10. listopadu 2012 v 11:06 | EgoGirl
Abych nepletla povídky a články založila sem si nový blog jenom na povídky nwm jak to budu stíhat ale co bych neudělala pro V. Takže http://egogirl2.blog.cz/ .