Černobílý svět

26. ledna 2013 v 13:36 | EgoGirl |  Kultura
Dívala jsem se na film Černobílý svět a musím uznat, že černoši to měli opravdu těžké. V Americe byli zotročováni do toku 1861(myslím) a tenhle film ukazuje rasovou nenávist a povíšenost v Americe. Černobílý svět je zfilmovám podle knihy s totožným názvem, podle předlohy The Help. Film je vlastně spojení psaním té knihy a dějem příběhů.
Film je zasazený do 60. let 20. století ve státě Mississppi a pojednává o otevřeném rasismu vůči černým obyvatelům, ale ti lidé, co je uráželi by si měli uvědomit, že bez nich by se ani nenajedli. Hlavní hrdinkou je slečna Skeeter, která projevuje úctu k "barevným" sluhům a služkám. Příběh mě v některých částech rozesmál, ale jinde jsem prečela jak želva. Film je opravdu dobrý a myslím, že utlačování lidí, protože mají jinou barvu pleti je nesmysl. Mě osobně nevadí černoch, ale jiné rasy moc nemusím.
Někoho zbavovat práv jenom proto, že má černou pleť je to samé jako by blonďatá žena měla mít větší právo než černovlasá. Je to nesmysl. Knihu si chci zakoupit a doufám, že se mi bude líbit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama