Hunger Games

4. ledna 2013 v 15:02 | EgoGirl |  Kultura
Hunger games je jeden z mých oblíbených filmů a nejen kvůli Peetovi (Josh Hutcherson), ale také díky jeho kvalitě. Musím se přiznat, že více se mi líbí knižní podoba, jelikož tam vždy bývá více informací než ve filmu, ale přesto se přeneseme a budeme spokojení.
Takže děj je jednoduchý. Odehrává se to v budoucnosti, kdy zbytky USA tvoří tzv. Panem, kde hlavním městen je Capitol. Celý Panem je rozdělěn do 13 krajů k nichž 13 se vzbouřil a následně byl vyhlazen a k této události se váží Hladové hry(Hunger games), kdy jedna dívka a jeden chlapec ze všech krajů, jsou nedobrovolně vybíráni a následně vpouštěni do arény, kde bojují na život a na smrt.
Ve filmu se, jak jinak, objevu všemi oblíbený milostný trojúhelník, kdy Hurikán(Katnissin nejlepší přítel), Peeta(hlavní hrdina) a Katniss(hlavní hrdinka) jsou jeho vrcholy. V aréně musí všichni hrát na obě strany a hlavně si nesmí znepřátelit publikum, jinak by moc dlouho nepřežily.
Z filmu se nedá dost dobře poznat, jestli se Katniss do Peety opravdu zamilovala nebo to jen předstírala. Ovšem v knížce je to jasné a tak je to jasné i mě.
Jediné, co bych vypichla je český dabing. Ten je naprosto otřesný, ale jak se říká nesuď knihu podle obalu.
No já osobně dávám opět 5 z 5.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama