Listopad 2013

Hranice s červenou

12. listopadu 2013 v 19:38 | EgoGirl
Tak si tak sedím. Hledím tupě z okna, okusuju propisku a přemýšlím co tu vlastně dělám. Občas do mě narazí přisprostlá myšlěnka nebo vtip z minulého týdne. Sem tam se uchechtnu, jindy se zašklebím, ale pořád je to v rovnováze. Žádný záchvat smýchu nebo dusivý kašel. Všechno by bylo naprosto normální až na to, že se trhnutím probudím a zjišťuji, že sedím na bílé židli, na ruce mám pásek a okolo mě je asi 10 lidí se skelným pohledem. Moment uvažuji co je to sakra děje!

Po úmorných vteřinách si vybavuji sanitku? Nejsem si moc jistá, měla jsem na práci důležitější věci, že jo. Přemýšlím pár dalších otravných sekund až se mi vybaví rudá. Proč rudá? Sama nevím. Možná to má co do činění s obvazy na zápěstí.

Mysl by si chtěla udržet ještě chvíli pozornost, ale skelný pohled ovládá mé tělo a já jsem zase u okna s tím samým ohraným vtipem. Najednou nesrozumitelný, vyděšený a strašlivý řev. Vteřiny odtikávají než si uvědomím, že jsem to já. Podívám se dolů, zpod rozedřených obvazů teče červená, třesou se mi ruce, točí se mi hlava a skřeky ne a ne přestat.

Dabing nebo titulky

11. listopadu 2013 v 15:15 | EgoGirl |  Téma týdne
Většina obyvatelstva by si na 100% vybrala dabing. Ne že by to bylo kvůli lepšímu zvuku, nebo protože nemůžou vystát originální hlas. Lidi si vyberou dabing protože jsou moc líní na to, aby si to četli, já to vím, protože(je to asi 2 roky zpátky) bych udělala to samé.

Je vědecky dokázané, že lidé jsou rok od roku línější. Začíná se to projevovat jako lehké facebookóza, v horším stádiu jako facebookovina. Lidí jsou líní sejít se, proto si povídají přes fb. Jsou líní zajet si nakoupit, od toho tu máme internetové obchody.

Pokud vás film opravdu zajímá tak bych zvolila spíše titulky, originální znění je originální znění, každopádně si při tom procvičíte třeba výslovnost v angličtině (ani byste nevěřili jak moc mi titulky pomohly ve škole). Na druhou starnu poku film používáte pouze jako kulisu při práci tak bych zvolila spíše dabing. Film budete pořád vnímat, ale přitom se můžete soustředit na práci.

Já dávám palec nahoru každopádně titulkám.

Rande, pravda

10. listopadu 2013 v 19:16 | EgoGirl |  Téma týdne
Kam na rande? Proč to vůbec řešit?

Mám svou teorii. Pokud je ten muž opravdu podle našich představ, tak je jedno jesli sedíte v baru, na lavičce nebo v restaraci. Prostě se s ním cítíte dobře, baví se svámi, respektuje vás a to se místem nezmění.
Na druhou stranu pokud jeto debil, který se s vámi nedokáže normálně bavit a nesutále mluví o sobě, tak by ani nestálo za to vymýšlet kvůli němu dokonalé místo na rande.

Moje představa je samota, nic moc veřejného, klid. Ono by pro mě bylo asi nejvíc ideální kdybych tam byla sama :D, nejsem moc společenská. Hlavně na rande vás přítel chválí a skládá vám poklony, které já osobně nesnáším. Neumím ji přimout ani oplatit, co se fyzického kontaktu týče sem na tom stejně.

Takže pro mě rande nikdy moc nebylo a nebude.

Slováci

1. listopadu 2013 v 16:06 | EgoGirl |  Téma týdne
No dlouho sem tu nebyla, ale proč nepřidat názor na Slováky? Podle mě se nad Čechy zbytečně povyšují, myslí si, že jsou lepší nebo snad něco víc. Dovolte abych zdůraznila, že nebýt nás a Československa, tak Slovensko ani nestojí na vlastních noháh. Vše co mají je díky nám. Ne že bych viděla něco víc v Češích, všechno je to stejná verbeš a všichni nakonec skončíme pod drnem, ale to není důvod k takovéu chování.