Leden 2014

Zima

28. ledna 2014 v 21:10 | EgoGirl |  Téma týdne
Zima je krutá, ale překrásná, smrtící, ale uklidňující. Je to doba odpočinku a klidu. Kdo by neměl rád ledové květy co nám nechává na oknech? Kdo nemiluje mráčky páry u pusy? Zima je plná protikladů a nástrah. Stále dokola nás překvapuje svou vrtkavou povahou, náladovostí a nemilosrdností. Nutí nás nosit svetry, péřové bundy a čepice, co nám ničí účesy. Všude nechává nástrahy v podobě ledu a kluzkého sněhu. No kdo by ji nemiloval?!?

Láska

27. ledna 2014 v 22:13 | EgoGirl |  Téma týdne
Zahalena do mihotavého oblaku,
zjevena v letním sněhu,
poslána po vodě tekoucí vzhůru
a obklíčena tuctem kůlů.

Schována ve ztracené Atlatidě,
zahřívána ve zlatém rounu,
hlídána mocnými bohy,
unášena všemy směry.

Kde skrývá se?
Snad v doupěti jednorožce,
snad ji hlídá Shakespeare.
Kdo pomyslí na ni,
navždy ztracen jest,
když pekelné drápy jsou zatnuty
a duše se svíjíc odumírá.

Noc

15. ledna 2014 v 21:43 | EgoGirl |  Téma týdne
Noc - období ve kterém je vaše mysl nejvíce otevřená, zranitelná a přecitlivělá. V noci se vám dějí nejrůznější, nejpodivnéjší a nejzáhadnější věci na světě.

Vidíte stát postavy u vaší postele? Zahlédnete občas siluetu v zrcadle? Nemůžete v hrůze přestat zírat na potemnělou zahradu osvětlenou zářícím měsícem? Slyšíte podivné zvuky? Cítíte jako by vás někdo sledoval? To si svámi hraje vaše mysl. Na hranici skutečnosti ze snem máme popletenou mysl, zamlžené smysly a unavené oči. Ale co když je to všechno skutečné? Myslíte před spaním na věci, které vás odpuzují, ale prosto jsou vzrušující? Mysl je záhada, která se k životu probírá v noci, stejně jako příšery, obavy a naše největší hrůzy.

Nekonečná noc, kdy nemůžete usnout, vám neustále připomíná, že všichni spí a vy jediní můžete zahlédnout onu tajemnou postavu, zaslechnout děsivý zvuk. Slyšíte kvílení větru a pleskání deště na střeše, ale je toho víc. Nějaký podivný zvuk! Šepot? Nářek? Rozhovor?

Strach nemuže být pohlcen spánkem. Ve spánku vás vše začně děsit znovu, zas a zas. Vše prožíváte ve smyčce, kterou tvoří vaše poplašená mysl.

Noc je čas odpočinku, ale také hrůzy a děsu.

Inšpiration

4. ledna 2014 v 17:29 | EgoGirl |  Téma týdne
Pro každého je inspirace něco jiného, žena, muž, rodina, děti, láska, bolest....
Moje inspirabyla vždy dobrá kniha, film nebo třeba seriál. Pro mě to bylo vždy už něco "vytvořeného" z čehož bych se mohla poučit - inspirovat. Někdy setohle může jevit jsko kopírování, ale mě to tak rozhodně nepřipadá. Jsem ráda, že to, co mě inspirovalo dřívé odešlo, jistě ne úplně nebo dokonce klidně, ale právě teď je to pryč.