Duben 2014

Kniha

20. dubna 2014 v 22:06 | EgoGirl
Pro jednoho potištěný papír, pro jiného celý svět. -SS

Stejně jako jsou rozdílní jejich autoři a příběhy, jsou rozdílní i čtenáři. Každá jedna stránka zvlášť nedává smysl, ale pokud se ty stránky seskupí do vazby, vznikne mnohdy ohromné dílo, stejně jako noty skládají písničku.
Nezáleží na rozsahu či jazyce, záleží na příběhu. Na ději, který vás pohltí a nedá vám spát, na emocích, které vystupují z postav. Nezáleží na počtu kapitol, ani na stylu psaní, záleží na nás, jak vše pochopíme. Co čtenář, to názor a hodnocení.

Miluji ty ošoupané desky starých knih a naopak miluji vůni stránek těch nových knih. Všechna ta slova mě zahřívají, utěšují. Mohu utéct od reality, zavřít se ve svém vysněném světě. Konečně můžu žít.

Knihomolství

15. dubna 2014 v 15:22 | EgoGirl |  Téma týdne
Musímse přznat, že jako většina dětí jsem knihy nesnášela. Možná to bylo protože jsem neuměla dost dobře číst a děsila mě ta spousta stránek nebo jsem byla spostě jen líná.
Můj zájem rozpoutala modrá obyčejná knížka. Měla smutný konec, brečela jsem u ní, jak želva, ale Malá baletka, probudila moji fantazii.
Teď po x letech se knížek nemůžu zbavit. Četla jsem spoustu knih, které byla ostusa vůbec vydat, ale každý na to má jiný názor.
Osobně moc nemám ráda českou literaturu, detektivky a horory.
Oblíbená díla:
1. Jane Austenová - Pýcha a předsudek
2. Charlotte Brontëová - Jana Eyrová
3. Francis Fitzgerald Scott - Velký Gatsby
4. John Green - Hvězdy nám nepřály