Červen 2014

Píšu Ti, jak to bylo

15. června 2014 v 13:28 | EgoGirl |  Téma týdne
Stála jsem u mostu, který vedl přes směšný potůček zarůstající trávou a planými keři, jež lemovalo odporně žluté zábradlí bodající svou zářivou barvou do očí. Jen v letním oblečení jsem se opřela lokty o zábranu a přemýšlela.
Z kapsy jsem vytáhla krabičku s cigaretami a sirkami. Chvíli jsem tabák žmoulala mezi palcem a ukazováčkem, než jsem ho přiložila mezi rty a škrtla sirkou. Silně jsem potáhla a kouř podržela v plicích. Při výdechu jsem mírně zakašlala z nezvyklého pocitu, kouření jsem nijak zvlášť neholdovala.
Zamyšleně jsem převalovala cigaretu v puse a pravidelně potahovala a vyfukovala obláčky našedlého kouře. Vytáhla jsem cigaretu a položila si ji do žlábku mezi ukazováčkem a prostředníčkem a jazykem si navlhčila suché rty.
Druhou rukou jsem si vjela do vlasů a několikrát si je prohrábla. Opět mě předl ten tíživý pocit, ten pud. Svrběly mě prsty a cigareta mi najednou ztěžkla v ruce. Prázdný pohled jsem stočila na žhavý konec a neustále ho hypnotizovala.
Pořádně jsem potáhla, oklepala popel a snažila se přesvědčit sama sebe, že je to špatný nápad. Tlak v hrudi se stupňoval, svrbění prstů dosáhlo téměř nesnesitelné naléhavosti. Zavřela jsem oči a snažila se vše ignorovat.
Ten pocit byl až skoro bolestivý, zadívala jsem se na žhavý konec cigarety a potom pohled stočila na hřbet ruky. Zhluboka jsem se nadechla a snažila se uklidnit.
Stočila jsem cigaretu a namířila ji rovnou na ruku, nerozhodně jsem ji přibližovala, až se vznášela pár milimetrů nad kůži.
S výdechem jsem zatlačila. Po zádech mi přejel mráz, naskočila mi husí kůže a celé tělo mi zaplavila bolest a pocit úlevy.
Vyhaslou cigaretu jsem odhodila a prohlížela si zbrusu novou jizvu. Zasáhly mě výčitky, úleva, stud a zahanbení.

Nehtem druhé ruky jsem strhla puchýř a odhalila spálené maso na hřbetu. Hned po obnovení strupu jsem ho kategoricky strhla a odmítala připustit jeho existenci. Občas jsem pozorovala stékající krev nebo nově utržené maso. Ten pohled ve mně zanechával zdánlivý pocit klidu.